Biotyna

Biotyna 2,5 mg VitaDiet to tabletki z biotyną w opakowaniu zawierającym 60 szt. Stosowana – o ile lekarz nie zaleci inaczej – raz dziennie, dzięki czemu gwarantuje aż 2-miesięczną kurację zwiększającą poziom biotyny w organizmie, a więc i widocznie lepszy stan skóry, włosów, paznokci i całego organizmu.

Dlaczego biotyna?
Biotyna (wit. B7 lub H) jest magazynowana w wątrobie i jest wytwarzana przez florę bakteryjną jelit.
Wpływa pozytywnie na ogólny rozwój i wzrost organizmu. Uczestniczy w syntezie cukrów, białek i kwasów tłuszczowych. Ma znaczenie w zaopatrywaniu mięśni w energię. Pomaga w przemianie glukozy, bywa więc istotna w diecie cukrzyków. Można więc śmiało powiedzieć, że biotyna wpływa pozytywnie nie tylko na wygląd, ale i ogólnie na zdrowie człowieka.

Pokarmy dostarczające biotynę
Biotyna jest dostarczana też wraz z pokarmem – m.in. z: wątróbką, mąka sojową, żółtkiem jaj, orzechami włoskimi i ziemnymi, sardynkami, migdałami, czy grzybami, ale nie tylko. Jednak mimo tego, czasem zdarzają się niedobory tej witaminy, gdyż nie wchłania się ona z pożywienia w 100%. Wprawdzie skrajny niedobór biotyny u osób dorosłych zdarza się sporadycznie (bywa wynikiem długiej antybiotykoterapi), jednak objawia się on:
– wzmożoną nerwowością,
– gorszym stanem skóry, paznokci i włosów,
– apatią,
– sennością,
– lękami,
– cierpnięciem dłoni,
– powiększeniem wątroby,
– większą ilością cholesterolu we krwi,
– łamliwością paznokci,
– gorszym stanem skóry,
– łamliwością i wypadaniem włosów,
– czasem nawet depresją.

Do tej pory nie zaobserwowano niepożądanych skutków ubocznych nadmiaru biotyny w organizmie.

Stwierdzając niedobór biotyny, można poprawić stan rzeczy stosując biotyna preparaty, jak własnie Biotyna 2,5 mg VitaDiet.

Dlaczego biotyna na włosy?

Niedobór biotyny powoduje nawet łysienie; często także natężone wypadanie i łamanie się włosów.
Biotyna – poprzez krew – zasila macierz włosa w siarkę. Wiązania siarkowe wchłaniają się w masę kreatynową. dodatkowo biotyna wpływa pozytywnie na metabolizm skóry głowy, a więc i na korzenie oraz wzrost łodygi włosa. Dlatego biotyna włosy wzmacnia i poprawia ich wzrost.

Niedobór biotyny powoduje z kolei nie tylko osłabienie włosów, ich łamliwość oraz wypadanie, ale i łojotok skóry głowy oraz łupież.

Dlaczego biotyna w tabletkach?
Suplement diety w tabletkach to wygodny sposób uregulowania ilości biotyny w organizmie. Biotynę 2,5 mg VitaDiet najczęściej wystarczy brać raz dziennie, aby po niedługim czasie stwierdzić zmiany na lepsze.
Biotyna tabletki są łatwo dostępne na rynku, jednak tylko najlepsze preparaty pomogą najszybciej i najlepiej.

Biotyna tabletki cena
Tabletki Biotyna 2,5 mg VitaDiet – jedno pudełko zawiera 60 tabletek, jest wiec to kuracja aż dwumiesięczna. Koszt jednego pudełka to ok. 10 zł. Biotyna cena jest wiec bardzo rozsądna, zwłaszcza przez wzgląd na wysoką jakość produktu.

Biotyna 2,5 mg VitaDiet przechowuje się w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Zaleca się ochronę przed światłem.